Zadbaj o swojego pupila!

Zadbaj o swojego pupila!

Każdemu opiekunowi pupila zależy na tym, aby zapewnić jak najlepsze warunki dla swojego ulubieńca. Poza regularną dawką ruchu i zabawy podczas spacerów konieczne jest także dostarczenie jakościowej karmy. Dotyczy to nie tylko szczeniąt w okresie wzrostu, ale także psów dorosłych.

Sucha karma dla psa – jaką wybrać?

Zbilansowana karma dla psów to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia

Dostosuj aktywność fizyczną do wieku psa

Sucha karma dla psa – jaką wybrać?

Karma sucha jest o tyle wygodna, że możesz z łatwością odmierzyć codzienną porcję pokarmu i zabrać ją ze sobą np. wówczas, gdy udajesz się na wycieczkę z czworonogiem. Powinna być bogata w składniki odżywcze, które są potrzebne na danym etapie psiego rozwoju. Innych składników potrzebują bowiem szczenięta, a innych psy dorosłe. Najlepsza sucha karma dla Twojego zwierzaka to taka, która została dla niego dobrana na drodze indywidualnych potrzeb. Warto także pamiętać, aby przysmaki dla pieska pochodziły również od zaufanego producenta oraz były dozowane w odpowiedniej ilości. Podczas nauki i tresury zwierzaka w dobrym tonie będzie sięganie po niewielkie trenerki, które nagrodzą Twojego pupila, ale jednocześnie nie doprowadzą do jego przejedzenia i przybrania na masie.

Zbilansowana karma dla psów to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia

Wybierając karmę suchą warto zwracać uwagę na składy. Wysoka zawartość mięsa przy mniejszym udziale np. zbożowych wypełniaczy powinna dla Ciebie stanowić gwarancję, że sięgasz po dobry produkt. Gdy suche karmy są przepełnione kukurydzą czy innymi zapychaczami może się okazać, że Twój pupil nie otrzymuje pełni składników odżywczych. Z uwagi na to, że skład karmy różni się między sobą – przy każdorazowej zmianie producenta konieczne będzie zapoznanie się z sugerowaną dzienną ilością, jaką powinieneś podawać swojemu czworonogowi. Wielkość psa (waga), oraz jego aktywność w ciągu dnia – to wszystko stanowi przykład zmiennych, które warunkują ile gram suchej karmy powinieneś podawać psu. Podczas wyboru kieruj się tym, czy oferowany produkt pochodzi od sprawdzonego producenta i czy odpowiada np. ewentualnym problemom zdrowotnym Twojego psa.

Karmy suche od sprawdzonych producentów znajdziesz na https://benjisplanet.com/. Z pewnością wybierzesz tam dla siebie odpowiedni wariant dla Twojego pupila.

Dostosuj aktywność fizyczną do wieku psa

Równie istotne jest to, aby poza właściwym odżywianiem nie zapominać o spełnieniu oczekiwań psiego przyjaciela względem codziennej dawki ruchu. Musisz bowiem pamiętać, że spacer to nie tylko okazja do spełnienie potrzeb fizjologicznych Twojego przyjaciela. Przede wszystkim jest to dla niego możliwość wybiegania się, pracy węchowej oraz kontaktów z innymi przedstawicielami swojego gatunku. Długość jak i intensywność spacerów powinna być zatem dostosowana przede wszystkim do indywidualnych predyspozycji czworonoga, do jego wieku oraz stanu zdrowia. Jeżeli Twój pupil jest już starszym zwierzęciem – śmiało możesz zadbać o jego aktywizację w domowych warunkach. Mata węchowa, zabawki, nauka nowych sztuczek – to wszystko stanowi przykłady czynności, które z dużą dozą prawdopodobieństwa będą chętnie realizowane.

Powyższy poradnik powinien być dla Ciebie drogowskazem w kontekście dbania o swojego pupila. Zapewnienie mu odpowiedniej suchej karmy, wystarczającej dawki ruchu i zabawy – to wszystko powinno zapewnić mu szczęśliwe psie życie! Nie zapominaj o regularnych badaniach u weterynarza. To gotowy przepis na długą i pomyślną przygodę z Twoim zwierzęciem.