Jak się pozbyć kołtunów z sierści psa? Skuteczne sposoby

Jak się pozbyć kołtunów z sierści psa? Skuteczne sposoby

Psy są najwierniejszymi przyjaciółmi, którzy są w stanie towarzyszyć człowiekowi na każdym kroku. Z ich obecności czerpie się ogromną radość. Czworonogi dla wielu osób stają się także większą motywacją do tego, aby się ruszać. Szczególnie jeżeli ktoś na co dzień spędza długie godziny przed komputerem. Czasem jednak te kochane stworzenia gubią dużą ilość sierści. Długie włosy i wypadająca sierść może być niekiedy widoczna w wielu miejscach na przestrzeni domowej.

Jak dbać o swojego psa?

Pielęgnacja psa to jeden z najważniejszych tematów, który powinna wziąć do serca każda osoba, która chciałby stać się posiadaczem zwierzęcia. Pies to nie tylko przyjemność, ale obowiązki, których każdy człowiek musi dopełnić. Liczą się nie tylko spacery, dobrej jakości karma, ale także pielęgnacja. Jak ona powinna wyglądać?

Wszystko uzależnione jest od tego, z jakim dokładnie psem ma się do czynienia. Nieco więcej uwagi wymagają te psy, które mają długie włosy. Na pewno należy je regularnie szczotkować! Do długich włosów przydaje się szczotka z metalowym włosiem. Bez obaw, nie stanowi ona zagrożenia dla skóry psa. Sprawia ona jednak, że bez trudu będzie można wyczesać wszystkie kołtuny, dzięki czemu te nie będą się plątać. Drugą kwestią jest to, że podczas wyczesywania, będzie można wyczesać wszystkie martwe włosy. W efekcie nie będą one wypadać i nigdzie nie będą zalegać.

Kołtuny u psa

Oprócz szczotki do czesania można także wesprzeć się specjalnymi preparatami, które przeznaczone są właśnie do rozczesywania takich kołtunów. Tak, nawet psy mogą pochwalić się obecnością takich kosmetyków. Dostępne są one w formie spray’ów. Działają one na podobnej zasadzie jak w przypadku człowieka. Chodzi o to, aby popsikać sierść psa. Wystarczy odczekać chwilkę i zacząć czesać. Proces ten na pewno stanie się łatwiejszy. Wszystkie kołtuny będzie można wyczesać bez obaw o to, że pies będzie narażony na nadmierne ciągnięcie, które powodować będzie dyskomfort. Warto działać w taki sposób, aby czesanie nie kojarzyło się zwierzęciu z niczym nieprzyjemnym.

Jak dbać o sierść psa?

Już od maleńkości należy przyzwyczajać swojego czworonoga do wszystkich zabiegów pielęgnacyjnych. Mowa tu nie tylko o czesaniu, ale także i myciu, które ma ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądać sierść psa. Regularne mycie także pozwala na to, aby pozbyć się, chociaż część kołtunów. Należy pamiętać o tym, aby do kąpieli wykorzystywać szampony, które przeznaczone są dla zwierząt. Pomogą one odpowiednio nawilżyć skórę i włosy/sierść psów. W przypadku wyjątkowo długich włosów sierść można po kąpieli wysuszyć suszarką z delikatnym nawiewem powietrza.

Najważniejsze jest jednak czesanie. Im dłuższe włosy będzie miał pies, tym częściej trzeba będzie czesać. Zabiegi powinny odbywać się częściej szczególnie w okresie letnim i zimą. Wtedy bowiem następuje “zmiana” sierści u tych zwierząt. Wielu specjalistów przyznaje, że pies powinien być zawsze wyczesywany po długich spacerach.

Źródło: Artykuł sponsorowany