Jak wybrać dobre szelki dla psa?

Jak wybrać dobre szelki dla psa?

Spacer z psem powinien być przyjemnością. Gorzej jeśli nasz pupil szarpie się niemiłosiernie, traktując każdy spacer jak zabawę w przeciąganie liny. Nie jest to komfortowa sytuacja, tym bardziej, że przez obrożę łatwo może nabawić się kontuzji. Całe szczęście istnieją szelki, które mogą być o wiele lepszym rozwiązaniem na takie zachowanie. W tym artykule omówimy kilka opcji, które powinny sprostać oczekiwaniom każdego czworonoga.

Komfort i bezpieczeństwo

Szelki, inaczej puszorki dla psów, różnią się od obroży tym, że rozkładają naciski na większą powierzchnię ciała psa. Powoduje to znacznie mniejsze narażanie pupila na poważne dolegliwości związane z urazami kręgów szyjnych. Nie ma tu takich zagrożeń jak uszkodzenie tchawicy czy krtani, przez co nadpobudliwe psy są bardziej bezpieczne.

Istnieją różne warianty szelek, które zapewnią odpowiedni komfort w prowadzeniu czworonoga. Dla tych bardzo wymagających są nawet wodoodporne, wykonane z najlepszych materiałów. Na stronie tiptop24.pl znajdziecie wiele rodzajów szelek w różnych kolorach. Wszystkie są z dużym zapasem regulacji, dlatego każdy ulubieniec odnajdzie swój fason. Na dodatek łatwo je czyścić i prać. Wielkość szelek dobiera się, mierząc obwód szyi oraz klatki piersiowej.

Bezpieczna jazda w samochodzie

Bardzo ważnym aspektem w noszeniu przez psa szelek jest sytuacja, kiedy jeździ z nami samochodem. Nie należy wozić naszego pupila nieprzypiętego. Jest to bardzo niebezpieczne, bo z pozoru niegroźny wypadek czy stłuczka mogą doprowadzić nawet do jego śmierci. Niezabezpieczony podczas jazdy pies stanowi poważne zagrożenie dla reszty pasażerów. Nie wolno także przypinać zwierzęcia w aucie do obroży, bo może to spowodować uszkodzenie tchawicy i kręgosłupa.

Szelki easywalk i guard

Szelki typu guard to popularne szelki, które są bardzo bezpieczne dla naszego czworonoga. Składają się z dwóch obręczy, z których jedna znajduje się wokół szyi psa, a druga na klatce piersiowej. Połączone są one taśmą albo szerszymi pasami na grzbiecie i pod spodem. W wielu przypadkach takie szelki oprócz górnego zapięcia na smycz posiadają dodatkowe pod szyją, na przedpiersiu.

Natomiast Szelki typu Easywalk mają zawsze dwa takie zapięcia na smyczy. Podpięcie z przodu to większa kontrola i lepszy kontakt przy treningu. Psy ciągnące w momencie szarpnięcia są mimowolnie ustawiane w kierunku właściciela. Czworonóg nie jest w stanie dalej kontynuować siłowania się, jest automatycznie zatrzymywany.

Różne rodzaje szelek

W ofercie można znaleźć specjalne szeleczki dla psa lubiącego biegać, a mianowicie Truelove Active. Zapewniają bezpieczeństwo i swobodę. Dzięki rozwiązaniu w postaci taśmy na przedpiersiu i obręczy na klatce piersiowej, ruchy psa nie są skrępowane. Ten model, jak i szelki bezuciskowe dla szczeniąt Truelove Puppy, powlekane są delikatnym materiałem siateczkowym. Przepuszcza on powietrze, jest lekki i nie uciska ciała małych zwierząt. W przypadku Truelove Puppy brak tutaj pasków, które mogłyby obcierać albo powodować ból w czasie noszenia.

Jeśli potrzebna jest szybka reakcja i złapanie pupila, polecamy modele szelek z uchwytami. Jest to również wygodne, kiedy na przykład musimy pomóc psu wejść do auta czy tramwaju.

Ja uciekam, Ty mnie gonisz

To ulubiona zabawa niektórych psów, jednak dobrze jeśli sytuacja ta odbywa się w bezpiecznym miejscu z dala od ulicy. Niektóre ucieczki polegają na wysmyknięciu się z obroży, lepsi zawodnicy umieją niestety być Houdinim i wyswobodzić się nawet z szelek. Ratunkiem jest wówczas zastosowanie tak zwanych szelek antyucieczkowych. Nazwa zobowiązuje, dlatego mamy tutaj trzy obręcze. Nazwa zobowiązuje, dlatego mamy tutaj trzy obręcze- szyjną, na klatce piersiowej oraz przed tylnymi łapami. Takie rozwiązanie powinno być już skuteczne – dobranie odpowiedniego modelu i rozmiaru uniemożliwia wyswobodzenie się z szelek.

Dobre szelki dla naszych czworonogów dają im komfort. My wtedy również mamy spokój psychiczny, bo wiemy, że są dla nich bezpieczne. W czasie zakupu należy dobrze dobrać model, tak aby spełniał wszystkie oczekiwania, zarówno nasze, jak i oczywiście zwierzęcia. Ważne, aby dobrze je dopasować, żeby nie obcierały, ale też żeby nie były za luźne.

Szelki dla piesków i większych psów są dostępne na tiptop24.pl w szerokiej gamie wymiarów oraz kolorów. W ofercie sklepu znajdziesz również praktyczne akcesoria i inne niezbędne rzeczy dla psa w konkurencyjnych cenach.