Spełnij marzenia swojego pupila – podaruj mu pyszną karmę!

Spełnij marzenia swojego pupila – podaruj mu pyszną karmę!

Czy wiesz, że pierwszym pokarmem dedykowanym psom były ciastka? To brzmi jak marzenie każdego czworonoga! Aby twój pupil mógł prawidłowo się rozwijać, potrzebuje jednak pełnowartościowych produktów. Warto wiedzieć, że minęło sporo czasu, zanim takie powstały. Warto również skorzystać z oferty, która współcześnie jest dla nas dostępna na wyciągnięcie ręki.

Świadomi producenci karmy dla psów i kotów

Dobry producent karmy dla psów i kotów powinien korzystać z dostępnej obecnie wiedzy i technologii. Pozwalają one bowiem na stworzenie zbilansowanych pokarmów, które gwarantują zwierzętom zdrowie i radość. Warto docenić wszystko, czym dysponujemy teraz, bowiem powstanie tych produktów poprzedzało wiele lat skomplikowanych badań.

Pierwsi producenci karmy dla psów i kotów

Historia gotowych pokarmów dla zwierząt rozpoczęła się, tak jak już wspomnieliśmy, od stworzenia psich przysmaków. Powstały one w XIX wieku w Wielkiej Brytanii. Szybko podbiły jednak nie tylko rynek brytyjski, lecz także amerykański.

Jak łatwo się domyślić, rozwój rynku producentów karmy dla psów i kotów dokonywał się wraz z rozwojem przemysłu. Olbrzymią rolę odegrały również zmiany w samym postrzeganiu zwierząt, które stosunkowo późno wpuszczono do domów przeciętnych obywateli. Jeszcze w czasach nowożytnych pies pełniący rolę inną niż obronna stanowił prawdziwą rzadkość.

Pierwsza sucha karma dla psów powstała na początku XX wieku. Następnie jej pomysłodawcy przeszli od wypiekanych przysmaków do produktów puszkowanych. Producenci karmy dla psów i kotów korzystali początkowo z koniny, gdyż tego rodzaju mięsa mieli pod dostatkiem. Kolejny przełom nastąpił w czasach powojennych. Ówczesny rozwój wielu nauk i technologii umożliwiał bowiem tworzenie pełnowartościowych pokarmów przy użyciu mniejszych nakładów finansowych. Nowatorskie badania pozwoliły nam także stworzyć karmy dedykowane zwierzętom z dolegliwościami zdrowotnymi. Od tamtej pory oferta produktów leczniczych dla zwierząt stale się powiększa.

Jaka jest najlepsza karma dla twoich zwierząt?

Mając dostęp do tak zróżnicowanych i pełnowartościowych produktów, grzechem byłoby z nich nie skorzystać. Dlatego wybierz dla swojego pupila karmę z asortymentu Pet Food Ostrowscy. Znajdziesz tam różne rodzaje produktów, a wśród nich karmę suchą, mokrą i bezzbożową, a także liczne przysmaki. Ich zbilansowany skład dostarczy czworonogom energii na każdy dzień. Co więcej, opracowany przez specjalistów smak poszczególnych produktów sprawi, że jedzenie stanie się dla zwierząt jeszcze większą radością.