Jak dobrze żywić naszego czworonożnego przyjaciela?

Jak dobrze żywić naszego czworonożnego przyjaciela?

Psy są członkami naszych rodzin, ale też naszymi najlepszymi przyjaciółmi, zatem powinniśmy pamiętać, że jeżeli zależy nam na ich zdrowiu to musimy je dobrze odżywiać. Tutaj pojawia się pytanie: czym żywić psiaka, żeby nie chorował i długo żył?

Dieta barf – nawet najbardziej wybredny pies ją pokocha

Jeszcze kilkanaście lat temu ludzie żywili psy czym popadnie, a zasadniczo resztkami. Jednak odpowiedzialny właściciel nie traktuje swojego zwierzaka jak przysłowiowy śmietnik i dba o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Na pewno dobrym wyborem jest dieta barf, która polega na podawaniu zwierzęciu surowego mięsa. Tutaj należy też pamiętać, że wbrew obiegowej opinii pies nie jest wszystkożerny, lecz mięsożerny, dlatego jego dieta powinna opierać się właśnie na mięsie, a to surowe najlepiej się przyswaja. Wiele zwierzaków na tej diecie przestało mieć problemu trawienna, a ich sierść oczywiście jest miękka i gładka. Tutaj należy wiedzieć jakie mięso można psu podawać Najlepiej wybrać wołowinę, cielęcinę, a także drób, ale pod warunkiem, że pies nie jest na niego uczulony. Dozwolona jest też konina czy baranina i co ważne mięso nie musi być pierwszego gatunki. Można także podawać podroby, jednak nie częściej niż raz w tygodniu. Co ciekawe nawet kości są dozwolone, ale pod warunkiem, że je zmielicie, do tego jeszcze chrząstki i skorupki jaj. Więcej o diecie znajdziesz tutaj.

Czy można psu gotować?

Coraz więcej właścicieli gotuje swoim pupilom i także taka dieta jest jak najbardziej polecana i zdrowa. Ale trzeba pamiętać, że podczas gotowania mięso traci wiele witamin i składników odżywczych. Przez co gotowane jedzenie trzeba suplementować, ale wcale nie jest to trudne, wszak aby psiak miał sporą dawkę wapnia to wystarczy podawać mu zmielone skorupki jajek. Można dawać też algi morskie, odrobinę oleju z dzikiego łososia. Jeżeli wasz czworonożny przyjaciel lubi warzywa to jak najbardziej może mu je dawać. Polecamy tutaj marchewkę, ale też buraczki czy nawet kawałek papryki. Nie zaszkodzą owoce np. jabłka.

A może sucha karma?

Wielu opiekunów karmi psiaki suchą karmą uważając, że je najlepsza. Nie jest to do końca prawda, bo choć jest zbilansowana, to jednak może wcale tak dobrze się nie przyswajać. Problemem jest też fakt, że niektórzy producenci dodają do suchego pokarmu sporo soli przez co zwierzęta chorują i mają problemu z nerkami. Należy oczywiście unikać karm z dodatkiem zbóż, bo są to zwykłe zapychacze. Jeżeli koniecznie chcecie karmić suchą karmą to koniecznie wybierzcie tę z wyższej półki.

Warto też pomyśleć o smaczkach, ale nie kościach prasowanych, które są niezdrowe. Zdecydowanie bardziej polecamy wam przygotowanie bądź kupienie suszonego mięsa.

Więcej na https://fajnyzwierzak.pl