Jak nazwać kota?

Jak nazwać kota?

Przygarnięcie kota do domu niesie za sobą wiele pozytywnych emocji i przeżyć. Po zakupie niezbędnego wyposażenia kolejny etap to wybór imienia. Mruczek, Puszek czy Pusiaczka to przyjemne dla ucha, a przy tym popularne imiona. Jednak to niejedyne opcje. Wybór imienia dla kota może być świetną zabawą. Jeśli masz trudności z podjęciem decyzji, poznaj kilka przydatnych rad.

1. Wygląd zewnętrzny może być świetną wskazówką
2. Dopasuje imię do charakteru kota
3. Odwołaj się do (pop)kultury
4. Czy ludzkie imiona to dobra opcja?

Wygląd zewnętrzny może być świetną wskazówką

Wygląd zewnętrzny kociaka może być świetną inspiracją do wyboru imienia. Zwróć uwagę na charakterystyczne elementy umaszczenia, czy długość futra. A może kot ma niespotykany kolor oczu? Wszystko to może stać się podstawą dla imienia.

Dla kotów rudych odpowiednie będzie imię Toffie, Cynamonka, Pomarańczek czy Imbir. To słowa, które dobrze się kojarzą, a przy tym są odpowiednie dla tego typu umaszczenia.
Duże możliwości daje również czarne futerko pupila – Czarny, Behemot, Batman czy Węgielek to tylko niektóre z pomysłów. Dla białych kotów odpowiednie będą natomiast imiona Śnieżek, Bieluch czy Mgiełka.

Dopasuje imię do charakteru kota

Oprócz wyglądu zewnętrznego, warto wziąć pod uwagę również usposobienia kota. Kot przybiega na każdy dźwięk związany z otwieraniem jedzenia lub lubi się przymilać? Łasuch czy Czaruś to dopiero pierwsze skojarzenia. Warto zastanowić się nad tym głębiej. Koci charakter może być świetną podstawą do stworzenia oryginalnego imienia.
Przy wyborze imienia nie można zapomnieć jednak, że mały i słodki kociak w końcu dorośnie. Warto więc wybrać imie dla kota, które pasować będzie także do dorosłego kocura czy kotki.

Odwołaj się do (pop)kultury

Dobrą inspiracją dla kociego imienia może być mogą być także zasoby kultury – książki, filmy czy muzyka. Opowieści są pełne kocich postaci. Kot Garield, Kleofas, Simba, Gustaw, Klakier, Tom, Salem czy Behemot to tylko niektóre z popularnych z literatury i filmów zwierzaków.
Nie trzeba jednak ograniczać się do kocich postaci. Wiele właścicieli zwierząt nadaje imiona po swoich ulubionych bohaterach z popkultury.

Czy ludzkie imiona to dobra opcja?

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy imiona przeznaczone dla ludzi będą również odpowiednie dla domowych zwierząt.
Chociaż w pierwszej chwili wołanie kota takim imieniem może wzbudzać w otoczeniu zdumienie lub rozbawienie, nie ma co do tego przeciwwskazań. Więcej wskazówek na temat wyboru imienia oraz innych aspektów związanych z opieką nad kotem znajdziesz na abc-kot.pl.