Psi fryzjer – zadbaj o swojego pupila

Psi fryzjer – zadbaj o swojego pupila

O zwierzęta domowe uwielbiamy dbać niczym o własne dzieci. Wiele psów ma w domu status członka rodziny i tak właśnie są one często traktowane. To bardzo słuszne podejście do zwierząt, jednak warto również zastanowić się nad tym czy na pewno wiemy jak zadbać o naszego pupila poprawnie. Naturalnie dobra karma, odpowiednia ilość pieszczot i zabaw, a także spacerów to oczywistość, ale są również takie kwestie, których nie powinniśmy zaniedbywać, a niestety czasami się to zdarza.

O zwierzęta domowe uwielbiamy dbać niczym o własne dzieci. Wiele psów ma w domu status członka rodziny i tak właśnie są one często traktowane. To bardzo słuszne podejście do zwierząt, jednak warto również zastanowić się nad tym czy na pewno wiemy jak zadbać o naszego pupila poprawnie. Naturalnie dobra karma, odpowiednia ilość pieszczot i zabaw, a także spacerów to oczywistość, ale są również takie kwestie, których nie powinniśmy zaniedbywać, a niestety czasami się to zdarza. Mowa o psiej kosmetyce. Regularne kąpiele, dbanie o czystość psa sprawi, że będzie miał on znacznie lepsze samopoczucie. Podobnie jest z wizytami u psiego fryzjera.

Fryzjer dla psa – profesjonalne strzyżenie

Strzyżenie psa jest zadaniem dość trudnym i jeżeli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy w tym zakresie nie powinniśmy podejmować się samodzielnie tej czynności, by nie oszpecić zwierzęcia. Wybranie się do profesjonalnego groomera pozwoli na uzyskanie doskonałej fryzury, a wiele psów również bardzo lubi tego typu wizyty, oczywiście pod warunkiem, że przez cały czas pozostają ze swoim właścicielem. Jego rola w salonie fryzjerskim szczególnie przy pierwszych wizytach jest dość znacząca, bowiem wpływa na uspokojenie się zwierzęcia. W niektórych przypadkach, gdy pies jest już zaznajomiony z groomerem przy kolejnych wizytach można pozostawić zwierzę pod jego opieką na czas strzyżenia i pielęgnacji.

Inne usługi w psich salonach

Salony fryzjerskie dla psów stawiają raczej na znacznie bardziej rozbudowaną ofertę, aniżeli jedynie samo strzyżenie. W pakiecie zwykle będziemy mogli psa również wykąpać, a także przyciąć jego pazury i pozostawić w świetlicy na określony czas pod opieką profesjonalistów. Groomer to zwykle także propozycja kąpieli leczniczych, pielęgnacji uszu, a na koniec każdej wizyty pies otrzyma smaczny podarunek, by wzmocnić jego pozytywne przeżycia w tym miejscu. Dzięki temu kolejnym razem wróci znacznie chętniej, a jego stres zostanie ograniczony. Ceny usług w takim salonie są dość przystępne, a wykonanie tych czynności w domu z psem często bywa kłopotliwe. Poszukujesz psiego fryzjera w Warszawie? Sprawdź ofertę salonu groomerskiego https://kudlatypies.pl/