Przysmaki dla psa – czym kierować się przy ich wyborze?

Przysmaki dla psa – czym kierować się przy ich wyborze?

Jeśli jesteś właścicielem czworonoga, to z pewnością wiesz, że nigdy nie odmówi on żadnego przysmaku. Pupile uwielbiają wszelkie łakocie i nigdy nie mają dość. Dlatego warto wiedzieć, jakie z nich można podawać bez obaw i spokojnie włączać do diety, aby mieć pewność, że nie zaszkodzą, a wyłącznie pozytywnie wpłyną na samopoczucie i zdrowie zwierzaka. Przysmaki dla psa nie powinny stanowić zamiennika dla pełnowartościowej karmy, a wyłącznie być urozmaiceniem codziennej diety – np. jako nagroda za grzeczne słuchanie podczas spaceru czy wykonywanie komend. Przygotowaliśmy kilka podpowiedzi, jak wybrać odpowiednie przekąski, aby podarować zwierzakowi wyłącznie to, co dla niego najlepsze.

Podstawowa kwestia, czyli skład przysmaków dla psa

Zawsze, niezależnie od tego, czy wybierasz karmę podstawową, czy przysmaki dla psa, musisz kierować się składnikami, które wykorzystano do ich skomponowania. Najlepiej, jeśli sięgniesz po te w pełni naturalne, ponieważ z pewnością wyróżnią się one jakością i wartościami odżywczymi na tle innych możliwości. Tego typu przekąski to w większości mięso, którego potrzebuje Twój zwierzak w codziennej diecie. Innym wyborem są łakocie zbożowe, jednak dostarczają one głównie węglowodanów, przez co ich nadmiar może być niekorzystny w diecie psa, szczególnie gdy ten nie ma aktywnego trybu życia. Jeśli wiesz, że Twój pupil boryka się z wieloma schorzeniami bądź alergiami, warto postawić na takie przekąski dla psa, które będą mieć specjalistyczne działanie i odpowiednio wyselekcjonowany skład. Są one idealne dla zwierząt wymagających żywieniowo. Wszystkie przysmaki – niezależnie od rodzaju – znajdziesz w ofercie sklepu KIWI ZOO, która jest na https://kiwizoo.pl/pol_m_Dla-Psa_Przysmaki-dla-psa-178.html

Dobór przysmaków do wielkości i wieku pupila

Pamiętaj o tym, że niezwykle ważna jest także wielkość oraz wiek psa, któremu podawane są przekąski. Powinny być one przemyślane również i pod tym kątem. Szczeniaki i seniorzy mają dość duże braki w uzębieniu, przez co potrzebują raczej miękkie przekąski. Z kolei młode czworonogi, które borykają się z dyskomfortem wynikającym z wyrzynania się zwierząt, z pewnością docenią niebo twardsze przekąski, które będą nie tylko smaczne, ale także złagodzą dolegliwości i staną się świetną zabawą. Ważne, by zwracać uwagę również na wielkość smaczków. Małe pieski powinny przyjmować takie przekąski, które mają niewielkie rozmiary, zaś większe bez problemu poradzą sobie z twardszymi czy dużymi łakociami.

Odpowiedni sposób podawania przysmaków

Najlepsze przysmaki dla psa znajdziesz w ofercie, jaką przygotował dla Ciebie sklep zoologiczny online. To wyłącznie wyselekcjonowane produkty, które Twój pupil pokocha od razu. Wybierz wysokiej jakości przekąski, które dodadzą mu energii, zapewnią dobre samopoczucie i zdrowie na długi czas. Szeroki asortyment znajdziesz na https://kiwizoo.pl. Przekonaj się o tym już dziś i zrób szybkie oraz wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. To nie tylko najlepsze przekąski czy karma podstawowa, ale także niezbędne akcesoria czy zabawki.