Naturalne gryzaki i przysmaki dla psa

Naturalne gryzaki i przysmaki dla psa

Jeśli chce się swojemu psu zapewnić zbilansowaną dietę, to obok mięsa warto wybrać naturalne gryzaki dla psa. Tutaj wybór jest dość szeroki i można takie przysmaki dla psa podzielić na posiłki witaminowe uzupełniające, smaczne mięsne przekąski, a także produkty wspomagające zdrowie zębów, czyli ścieranie kamienia nazębnego, który w przypadku wielu ras może pojawić się u psa nawet w stosunkowo młodym wieku.

Naturalne przysmaki dla psa – alternatywa dla słodyczy

Jak wiadomo psy uwielbiają słodycze, ale nie powinny ich jeść. Czekolada, a właściwie kakao jest dla nich szkodliwe. Jednak jeżeli psiak jest wyjątkowo zainteresowany takimi smakołykami można kupić dla niego wersję psią i to w dodatku zawierającą wiele potrzebnych witamin. Wśród takich produktów można wymienić chociażby dropsy mleczne, które psy bardzo lubią. Nie są w żadnym razie słodkie, ani szkodliwe dla psa, ale trzeba pamiętać, że to dodatek do codziennego jadłospisu, a nie jego podstawa, dlatego trzeba wydzielać psu zalecaną ilość i starać się jej nie przekraczać.

Przysmaki naturalne dla psa – tylko suszone mięso

Jeśli chodzi o mięsne przekąski to nie należy wybierać tych kiepskiej jakości, gdzie mięso znajdziemy nie zawsze na pierwszej pozycji i to mięso drugiego, a nawet trzeciego gatunku, czyli tak naprawdę odpady rzeźnicze. Znacznie lepszym wyborem będzie suszone mięso i to nie byle jakie. Suszone filety z piersi kaczki albo ze schabu mogą być przysmakiem każdego psa. Dając psu taką przekąskę zawierającą 100% mięsa trzeba pamiętać, by zapewnić mu również wodę do picia i także nie przesadzać z ilością takich smakołyków, bo mimo, że zdrowe i naturalne, to jednak mięso suszone powinno być dodatkiem do surowego czy też gotowanego. Trzeba pamiętać, że wybierając dietę BARF opartą na surowym mięsie należy mieć pewność jego pochodzenia i przebadania, a także okresowo przeprowadzać odrobaczanie psa.

Gryzaki dla psa – wybierz poroże doskonale wpływające na psie zęby

Jaki jest najlepszy produkt wspierający uzębienie Twojego psa? Poroże jelenia lub rogacza. Jak wiadomo okresowo rogacze zrzucają swoje poroże i jest to całkowicie naturalny proces, gdyż nowe poroże bardzo szybko odrasta. Zrzucone jest zbierane i szlifowane, a następnie dzielone na kawałki. W ten sposób powstaje naturalny gryzak dla psa, dzięki któremu może pozbyć się całego osadu nazębnego. Taki gryzak jest przy tym zupełnie bezpieczny dla psiego żołądka. Pies nie może go połknąć w całości, a ogryzane fragmenty pomagają mu ostrzyć i wzmacniać zęby. Dodatkowym atutem tego rodzaju produktu jest fakt, że dla człowieka jest zupełnie bezzapachowy, za to pies wyraźnie czuje jego woń, która jest dla niego niezwykle atrakcyjna. Z czasem woń nie jest już silna i wtedy wystarczy owy gryzak zanurzyć na chwilę w ciepłej wodzie, aby odzyskał swój zapach. Pies ma doskonałe zajęcie, nie nudzi się, a przy okazji dba o swoje zęby. Warto wybierać najlepsze smakołyki dla psa wykonane z naturalnych składników wysokiej jakości.