Najlepsza karma dla psa – jak ją wybrać?

Najlepsza karma dla psa – jak ją wybrać?

Karmienie psa wysokiej jakości, dobrze zbilansowaną karmą, jest jedną z najważniejszych rzeczy, którą musi zrobić właściciel, aby jego pupil był zdrowy. Sprawdź, jak karma będzie najlepsza dla twojego pupila.

Pamiętaj, że dobre jedzenie sprawi, że sierść psa będzie błyszcząca i gładka. Ponadto wzmocni jego układ odpornościowy. Zachowa też w dobrym zdrowiu jego układ trawienny. Jeśli chodzi o wybór karmy dla psów, opcje wydają się niemal nieograniczone.

Co warto wiedzieć o psiej karmie?

Warto pamiętać, że jeśli karma ma zawierać tylko jeden składnik, musi on zawierać co najmniej 95% tej substancji, nie licząc wody. Z kolei jeśli producent reklamuje kombinację składników, ta kombinacja musi stanowić co najmniej 95% karmy. Na przykład jeśli się składa wyłącznie z mięsa wołowego, musi ono stanowić co najmniej 95% psiej karmy.

Czytaj składniki

Należy pamiętać, że lista składników jest podana wagowo. Składniki zawierające dużo wilgoci (np. wołowina, drób lub ryby) mogą znajdować się na początku listy, właśnie z tego względu. Składniki, znajdujące się niżej na liście, mogą zaoferować więcej składników odżywczych, takich jak białko, ale mogą ważyć nieco mniej, bo woda została z nich już usunięta.

Warto zwrócić również uwagę na wykorzystanie zboża, glutenu i produktów ubocznych. Często właściciele wybierają dla psów bezglutenową karmę, wierząc, że dużo zwierząt ma alergię na gluten. Pamiętajmy jednak, że alergia na gluten zdarza się u psów bardzo rzadko.

Żywienie psa nie jest banalnym zdaniem tylko dedykowane karmy dla psów np rasy owczarek niemiecki gwarantują zdrowie i dobre samopoczucie naszemu pupilowi.

Przykładowe karmy mokre dostępne na polskim rynku znajdziesz poniżej.