Kompletujemy legowisko dla psa

Kompletujemy legowisko dla psa

Jeśli zastanawiasz się, jak wybrać legowisko dla psa, pamiętaj, że w dużej mierze zależy to od niego samego. Warto wziąć pod uwagę jego wielkość, wiek i nawyki.

Warto też pomyśleć o tym, ile jesteśmy w stanie wydać na legowisko dla psa i ile miejsca dla nie przeznaczamy. Jeśli nie chcesz dzielić swojego łóżka z psem, pamiętaj, że duże legowisko wcale nie musi być karą dla twojego czworonoga – wiele zależy od tego, jak będzie się ono prezentowało.

Łatwość czyszczenia

Istnieje ogromny wybór rozmiarów, kształtów i stylów legowisk dla psa. Z pewnością więc znajdziesz takie, które będzie pasować zarówno do wystroju wnętrza, jak i upodobań twojego psa. Pamiętaj jednak, że musisz je też prać. Aby kontrolować zapachy, brud i pchły, musisz koniecznie czyścić legowisko psa regularnie – specjaliści zalecają prać je co tydzień lub przynajmniej dwa razy w miesiącu.

Czym się kierować, wybierając legowisko?

Istnieją różne rodzaje legowisk dla psa. Maty można łatwo wymyć i idealnie nadają się również w podróży. Zapewniają odpowiednią ochronę przed twardymi podłogami. Można je łatwo zmieniać, dlatego idealnie nadają się, jeśli twój pies ma alergię i chcesz go chronić przed pasożytami. Mata jest bardzo wygodna, ale niestety nie jest to trwałe rozwiązanie dla większości psów. Dlatego dobrym wyborem mogą łóżka w stylu hamaku lub w kształcie sofy lub materacu.

Szukasz legowiska? Wybierzesz coś z poniższych propozycji: