Jakie gryzaki dla psa warto wybrać, by czworonożny przyjaciel cieszył się dobrym zdrowiem?

Jakie gryzaki dla psa warto wybrać, by czworonożny przyjaciel cieszył się dobrym zdrowiem?

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i nie ma w tym grama przesady. Warto dbać o jego zdrowie i dobre samopoczucie. Wpływa na nie nie tylko ilość wspólnie spędzanego czasu na zabawie czy pieszczotach, ale również dawanie pieskowi dobrego jedzenia. Jakie gryzaki dla psa warto wybrać? 

Naturalne gryzaki dla psa – najlepszy wybór dla Twojego czworonożnego przyjaciela

Na rynku dostępnych jest wiele przysmaków dla psa. Niestety nie wszystkie mają dobry skład. Częściej można znaleźć w nich więcej dodatków niż samego mięsa. Warto zatem wybierać gryzaki naturalne dla psa. Wśród nich świetnie sprawdza się suszona wątróbka, czy suszone serduszka, które psiaki wprost uwielbiają. Może być przekąską między zwykle podawanym mięsnym posiłkiem. Jeśli psiak nie chce zjeść gotowanego mięsa czy mięsa z puszki, to można dodać mu do niego kilka suszonych przysmaków, aby go do jedzenia zachęcić. Gryzaki dla psa pochodzenia naturalnego to wiele możliwości do wyboru. Można zdecydować się na suszone świńskie ryjki, królicze i kurze czy kacze łapki, a ponadto chrząstki i ścięgna wołowe. Oczywiście wybór jest znacznie większy i każdy może znaleźć coś dla swojego czworonożnego pupila.

Dlaczego warto kupować gryzaki dla psa naturalne? 

Warto podkreślić, że gryzaki naturalne świetnie wpływają na stan psiego uzębienia. Ponadto mogą wzmagać psi apetyt, co sprawdza się w przypadku psów starszych i niejadków. Można znaleźć zarówno twardsze gryzaki, jak i te miększe, np. podroby suszone. Na pewno zatem trafi się w gust pieska. Naturalne gryzaki są pełne minerałów i witamin, które są niezbędne dla prawidłowego rozwoju pieska, a także zadbania o jego zdrowie. Oczywiście gryzaki są również elementem, który może zająć psa. Świetnie sprawdzają się w przypadku szczeniaków, które przyjmują już stały pokarm i wymieniają zęby. Dzięki zainwestowaniu w gryzaki można sprawić, że ten proces może być dla pieska mniej bolesny. Gryzaki są atrakcyjnym pokarmem, po który psiaki chętnie sięgają. Pamiętajcie o tym, by po podaniu gryzaka zapewnić pieskowi wodę do picia. Ponadto gryzak nie może zastąpić zwykłego posiłku psa. Ma być dodatkową przekąską. Gryzaki mają długi termin przydatności do spożycia, co jest sporą zaletą. Możecie zabrać je ze sobą, gdy wybieracie się z pieskiem na wakacyjny urlop. Gryzaki są świetnym źródłem wapnia i dobrze wpływają na zęby, kości i stawy psa. To doskonały dodatek do codziennych posiłków, który może wzbogacić codzienną dietę pieska i zapobiec wystąpieniu niedoborów wapnia w diecie.