Jak zadbać o zęby psa?

Jak zadbać o zęby psa?

Pamiętaj, że regularna higiena jamy ustnej twojego psiaka jest tak samo ważna, jak jego szczotkowanie. Tylko w ten sposób sprawisz, że będzie się on mógł cieszyć zębami do późnej starości.

To prawda, że przez tysiące lat psy nie potrzebowały szczotkowania zębów, ale coraz częściej zwierzęta mają problemy z chorobami dziąseł, wypadaniem zębów i przewlekłym bólem. Dlatego musisz pamiętać, że to właśnie ty powinieneś zadbać o stan jamy ustnej swojego pupila. Okazuje się, że wcale nie jest to trudne.

Właściwa ochrona

Psy coraz częściej jedzą pokarmy, takie jak my, dlatego potrzebują regularnej opieki stomatologicznej. W ten sposób możemy zapobiec gromadzeniu się płytki nazębnej oraz bakterii. Możemy też sprawdzić i  zapobiec zapaleniu dziąseł i chorobom dziąseł. Łatwo też możemy wyszukać uraz, taki jak złamanie zębów. Sprawdzimy też problemy rozwojowe lub ortodontyczne.

Używaj specjalnej szczoteczki

Szczoteczki do zębów stosowane przez nas są nieodpowiednie dla zwierzaka do najmniej z kilku powodów. Dlatego konieczne jest nabycie szczoteczki, która została zaprojektowaną z myślą o psach. Lekarz weterynarii może zasugerować miękką szczoteczkę elektryczną, ale ostateczny wybór należy do ciebie – weź pod uwagę swoje możliwości finansowe.

Wybierając szczoteczkę, niezbędne jest jej dopasowanie do szerokości jamy ustnej czworonoga. Jeżeli masz więcej niż jednego psa, pamiętaj, by każdy z nich miał swoją szczoteczkę. Zęby szczotkuj swojemu pupilowi stopniowo i delikatnie. Pamiętaj, aby wprowadzić regularne szczotkowanie już od szczenięcia. Ważne jest to, by myć zarówno tylne zęby, jak i górne i dolne przednie. Używaj też pasty do zębów, specjalnie zaprojektowanej dla psa.

Poniżej znajdziesz produkty przeznaczone do pielęgnacji zębów psów.