Idealne zabawki dla szczeniąt – sprawdź, co kupić

Idealne zabawki dla szczeniąt – sprawdź, co kupić

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu właścicielem szczeniaka jest wybieranie dla niego zabawek. Jest to ważna część integracji ze swoim psem.

Bez względu na to, czy bawisz się ze swoim psem, czy tylko go obserwujesz, zabawki są ważnym elementem dobrego samopoczucia Twojego psa. Co należy wziąć pod uwagę przy wyborze zabawek dla swojego psa? Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, dzięki którym trafnie wybierzesz zabawki dla swojego pupila.

Wiek

Przy wyborze zabawki, powinieneś zwrócić uwagę na wiek swojego psa. Kilkutygodniowe szczenię ma wciąż dziecięce zęby. Dlatego zabawki z miękkiego kauczuku lub pluszu będą najlepszym rozwiązaniem. Od trzech do dziewięciu miesięcy twój pies ząbkuje, więc wtedy najlepiej unikać ebonitu. Dobrym wyborem będą zabawki do żucia – w ten sposób przed zniszczeniem możesz ochronić buty.

Po ząbkowaniu można wybrać dla niego twardsze zabawki gumowe, piłki lub liny do ciągnięcia. Twój pies ma wtedy silniejszą szczękę i niekończącą się energię. Kiedy twój pies kończy już siedem lat, ma słabszą szczękę i warto wtedy wrócić do miękkich zabawek do gryzienia oraz piłek i lin. Na szczęście istnieje wiele zabawek wykonanych specjalnie dla psów z określonych grup wiekowych. Dzięki temu z pewnością dopasujesz zabawkę do wielkości  psa i jego osobistych nawyków żucia.

Rozmiar i materiał 

Materiał idealnej zabawki zależy od tego, jakiej wielkości jest twój pies. Przy jej wyborze należy zwrócić uwagę na jej wielkość, bo jeśli coś jest wystarczająco małe, aby zmieścić się z tyłu zębów trzonowych psa, może grozić uduszeniem.

Szukasz zabawki dla swojego zwierzaka? Oto przykładowe propozycje: