Czym się kierować, przy zakupie transportera?

Czym się kierować, przy zakupie transportera?

Bez względu na to, czy wybierzesz podróż samochodem, pociągiem, czy samolotem, transporter jest niezbędny. Pozwala również na bezpieczną obsługę i transport twojego zwierzaka.

Dlatego wybór właściwego transportera jest tak bardzo ważny. Warto zwrócić przede wszystkim uwagę na jego  rozmiar i materiał, z którego będzie wykonany. Jeżeli dotychczas nie kupiłeś takiego produktu, to możesz nie wiedzieć, czym się kierować przy jego wyborze. Poniżej znajdziesz garść przydatnych wskazówek.

Rozmiar transportera

Szukasz sklepu zoologicznego online, w którym znajdziesz idealne transportery dla psów? Sprawdź: https://psokoty.pl/transportery-spacer-z-psem – tylko tutaj znajdziesz wszystko, co potrzebujesz dla swojego pupila!

Transporter powinien być na tyle duży, by zwierzę mogło swobodnie w nim siedzieć, stać, leżeć i obrócić się. Jeśli twój pies lubi węszyć, kup transporter o rozmiar większy. Dodatkowa przestrzeń pozwoli psu swobodnie oddychać.

Przykładowe transporty:

Materiał transportera

Transporter powinien być wykonany z wytrzymałego i sztywnego materiału. Wiele linii lotniczych wymaga, aby transporter, w którym znajdzie się twój pupil, był drewniany, z tworzywa sztucznego lub metalu. Miękki dach transportera może być dopuszczony, jeśli chcesz przewieźć psa na pokładzie lub samochodem. Upewnij się, że śruby transportera są na tyle solidne, że nie są potrzebne dodatkowe zabezpieczenia. Możesz wybrać transporter bez kół lub ze zdejmowanymi kołami. Przy zakupie warto sprawdzić, czy wybrany model został wyposażony w uchwyty, bo takie pozwalają na łatwą obsługę skrzyni, bez dotykania zwierzęcia. Ponadto powinien posiadać bezpieczny zatrzask do drzwi, ale nie blokadę.