Co koniecznie trzeba zabrać w podróż z psem?

Co koniecznie trzeba zabrać w podróż z psem?

Przyzwyczailiśmy się, że przeważnie jadąc w podróż zostawiamy swojego ukochanego pupila z bliskimi bądź też pod opieką specjalistów, ale nie zawsze jest to możliwe. Należy pamiętać o tym, że pies nie jest zabawką i jeżeli go zabieramy, to koniecznością jest zapewnienie mu najwyższego standardu podróży. Postanowiliśmy stworzyć artykuł, z którego będzie można dowiedzieć się wszystkiego o tym, co trzeba zabrać w taką podróż.

Psia apteczka to absolutna konieczność

Szczególnie dłuższe trasy potrafią być męczące nie tylko dla ludzi, ale również dla psów. Należy przy tym pamiętać, żeby miał on dostęp do niskiej temperatury, wody i aby miał komfort poruszania się. Oczywiście, nie może on utrudniać jazdy kierowcy, bo jest to niebezpieczne, ale jednak apteczka dla psa to doskonałe rozwiązanie, o którym należy zawsze pamiętać. Piesek przecież może przyjmować lekarstwa, które podczas podróży również będzie trzeba mu zaaplikować.

Co w takiej apteczce powinno się znaleźć? Dobrym rozwiązaniem będzie wzięcie ze sobą tabletek na chorobę lokomocyjną, ponieważ może zdarzyć się, że pies będzie wymiotować w trakcie jazdy. Jeżeli więc nie chcemy wydawać pieniędzy na czyszczenie tapicerki i siedzeń, to jak najbardziej warto zainwestować w takie tabletki. Jeżeli takich problemów nie było wcześniej, to i tak lepiej mieć je pod ręką, a już koniecznością jest wzięcie ich podczas pierwszej dłuższej podróży. W apteczce również powinny się znaleźć tabletki na uspokojenie, gdyż nie każdy pies w drodze zachowuje się spokojnie – dla niektórych jest to spory stres.

Komfort jazdy psa jest równie ważny

Często niektórzy właściciele zabierają ze sobą koc, na którym nasz pupil ma siedzieć w trasie, ale niekoniecznie musi być to najwygodniejsze rozwiązanie. Pies podczas jazdy powinien mieć ułatwiony dostęp do podstawowych artykułów jak karma i woda, więc są to rzeczy, których nigdy nie należy bagatelizować. Ważne jest jeszcze również to, aby zabierać ze sobą rzecz, która nie dla każdego właściciela musi być oczywistością, czyli mata do samochodu dla psa, która jest produktem zapewniającym nie tylko sam komfort zwierzęciu, ale również właścicielowi. Jest ona wygodna w pielęgnacji, co sprawia, że nie trzeba poświęcać wielu godzin na czyszczenie jej z sierści.

Nie powinno również zabraknąć takich produktów jak:

  • aktualna książeczka szczepień
  • paszport dla psa (w przypadku wyjazdu za granicę)
  • szampon
  • szczotka.

Pies jest zwierzęciem, które cały czas potrzebuje opieki, więc nie można wyjechać w podróż, nie będąc w ogóle na nią przygotowanym. Zapewnienie psu komfortu sprawi, że z pewnością nasz pupil doceni starania właściciela, który robi dla niego absolutnie wszystko.

Przygotowano w ramach współpracy z John Dog